Beauty Blender – mercedes wśród gąbeczek do makijażu

Gąbeczka Beauty Blender, odkąd weszła na rynek kosmetyczny od samego początku podbiła makijażowy świat. Pokochały ją zarówno profesjonalistów, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z makijażem.

Czym wyróżnia się produkt Beauty Blender?

Teoretycznie jest to zwykła, w oryginalnej i pierwszej wersji – różowa gąbeczka w kształcie jajka, która służyć ma do rozprowadzania produktów płynnych na twarzy. Gwarantować ma ona równomierną ich aplikację. Czym różni się ona od gąbeczek, które proponują inne marki? Sekret tkwi w odpowiedniej porowatości materiału, który idealnie odpowiada strukturze naszej skóry. W związku z tym, gąbeczka umożliwia idealne dopasowanie podkładu do naszej cery, stopienie produktu i aplikację go w każde wgłębienie na naszej twarzy. Oprócz tego jest niezwykle miękka, co sprawia że wykonywanie makijażu staje się po prostu przyjemnie. Gąbeczka nie zawiera lateksu i jest bezzapachowa.

Jak pielęgnować Beauty Blender?

Każdorazowo, przed użyciem gąbeczki, należy ją zwilżyć wodą, aby zwiększyła swoją objętość i stała się jeszcze bardziej miękka. Mokry Beauty Blender wpija także dużo mniej produktu. Niezwykle istotnym jest, aby po każdym użyciu dokładnie ją umyć z resztek podkładu, czy korektora. W tym celu należy wpracować środek czyszczący w gąbeczkę i dokładnie ją wypłukać pod ciepłą wodą. Na końcu pozostawić do wyschnięcia. Tak przygotowana gąbeczka gotowa jest do ponownego użycia.