Jak zapobiegać zmarszczkom pod oczami?

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i wrażliwa, toteż jej nieodpowiednia pielęgnacja czy jej brak sprawiają, że zmarszczki pojawiają się w tym miejscu bardzo szybko. Nieraz nawet problem ten dotyka młodych kobiet, które poza tym mają świeżą i napiętą cerę, co wygląda bardzo nieestetycznie. Warto zatem już dużo wcześniej zatroszczyć się o te okolice, gdyż zapobieganie zmarszczkom jest dość łatwe, ale ich usuwanie jest bardzo trudne, a samodzielnie – praktycznie niemożliwe.

Właściwa pielęgnacja

Producenci kremów do twarzy zawsze na opakowaniach zalecają, by krem nakładać, omijając okolice oczu. Tymczasem skóra w tych miejscach potrzebuje nawilżenia jeszcze bardziej niż w pozostałych partiach twarzy. Wymaga jednak specjalnego kremu, przeznaczonego typowo do okolic oczu. Świetnie spisuje się produkt od marki Orientana krem ze śluzem ślimaka, który jest w pełni bezpieczny dla tych okolic i zapewnia im odpowiednią porcję nawilżenia. Dobrze będzie zacząć stosować go jak najwcześniej, a nie dopiero wtedy, gdy już pojawią się zmarszczki, gdyż dobrze nawilżona skóra starzeje się o wiele wolniej.

Czego unikać?

Stosowanie kremu ze śluzu ślimaka pozwoli zachować skórę pod oczami w dobrym stanie, ale trzeba też pamiętać, by nie narażać cienkiej, wiotkiej skóry tych miejsc na rozciąganie i uszkodzenia mechaniczne. Należy unikać pocierania oczu, zwłaszcza podczas demakijażu, trzeba więc postawić na dobre środki, które rozpuszczają kosmetyki po przyłożeniu do oczu zwilżonego nimi płatka.