Co na plączące się włosy?

szczotka do włosów tangle teezer

Plątanie się włosów to wielki problem. Nie tylko może to wyglądać nieestetycznie i sprawiać wrażenie zaniedbania, ale też powoduje wiele komplikacji. Próby rozczesania i rozplątania pęczków nieraz skutkują łamaniem i wyrywaniem dużej ilości włosów, jest to więc realne utrudnienie dla osób, które zmagają się z tym problemem. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym radzić.

Odpowiednie akcesoria do czesania

Kiedy włosy mocno się plączą, dobrze będzie rozplątywać je palcami, na przykład gdy są jeszcze wilgotne po umyciu. Nie każdy jednak ma czas, by oddawać się temu pracochłonnemu zajęciu, trzeba więc zainwestować w odpowiednie akcesoria do czesania, które skutecznie rozczeszą nawet mocno splątane włosy bez ich ciągnięcia, wyrywania i łamania. Zdecydowanie mistrzem w tym zakresie jest szczotka do włosów Tangle Teezer. Jej krótkie, cienkie kolce z plastiku nie wyrywają włosów gdy natrafią na kołtun, ale delikatnie go rozplątują. Tangle Teezer jest więc idealnym wyborem między innymi dla osób o cienkich i delikatnych oraz zniszczonych włosach – gdyż to one szczotka do włosów tangle teezermają największe tendencje do plątania się. Ceny szczotek Tangle Teezer nie są co prawda najniższe, ale zdecydowanie warto w nie zainwestować.

Właściwa pielęgnacja

Na plątanie się najmocniej narażone są włosy zniszczone i suche, które mają rozchylone łuski. Trzeba więc sięgać po kosmetyki, które je wygładzą i domkną łuski, czyli regenerujące odżywki i maski. Po każdym myciu trzeba nałożyć odżywkę, która zmiękczy włosy, wygładzi je i znacznie ułatwi rozczesywanie.