Czym różni się krem na dzień od kremu na noc?

duetus krem na dzień

Jak można zauważyć, część kremów przeznaczona jest do stosowania rano, a część wieczorem. Mowa tu o kremach na dzień i kremach na noc. Warto wiedzieć, czym oba te kremy różnią się od siebie.

Podział na kremy na dzień i na noc

Przede wszystkim zacząć trzeba od tego, że skóra ma swój indywidualny rytm pracy. Inaczej przebiega on w dzień i inaczej w nocy. Skóra ma również inne potrzeby w zależności od pory dnia. Aby temu sprostać stworzono dwa rodzaje kremów, a każdy z nich odpowiada na inne potrzeby skóry. Główne różnice między kremami na dzień i na noc to ich skład i konsystencja. Oczywiście inny jest również czas, w którym należy stosować oba rodzaje tych kremów. Na rynku dostępne są różne produkty tego typu. Na uwagę zasługują jednak kremy Duetus, które cechuje duża skuteczność.

Właściwości kremów na dzień

W ciągu dnia skóra narażona jest na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Dlatego krem musi chronić ją skutecznie przed promieniowaniem UV oraz wolnymi rodnikami. Warto, aby krem na dzień miał również właściwości napinające i liftingujące. Dzięki temu skóra będzie pięknie wyglądać przez cały dzień. Polecić można tu Duetus krem na dzień. Produkt ten w swoim składzie zawiera składniki aktywne oraz filtry UV. Co równie ważne, krem na dzień musi zapewniać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Zapewni to lepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Właściwości kremów na noc

To, czego oczekiwać należy od dobrego kremu na noc to skład, w którym obecne będą witaminy, mikroelementy oraz substancje o działaniu odmładzającym. Noc to czas, w którym organizm odpoczywa. Serce zaczyna bić wolniej, a ograny wewnętrzne zwalniają. Inaczej jest w przypadku skóry. Ta w czasie snu pozbywa się toksyn i zaczyna się regenerować. Krem na noc powinien w tym skórze pomagać. Tu dobrze sprawdzi się Duetus krem na noc. Wspiera on proces naprawczy skóry, neutralizuje wolne rodniki i sprawia, że warstwa lipidowa się odbudowuje. Dodatkowo bogaty jest w witaminy, co wzmacnia naczynia krwionośne.