Dlaczego baza do paznokci jest niezbędna do udanej stylizacji ?

top do paznokci

Udana stylizacja paznokci to coś więcej niż dobrane kształty i spójne kolory. Liczą się także produkty, z których manicure jest wykonywany i ich wysoka jakość składowa. Tu oczekiwany efekt tworzą warstwy, których fundamentem jest baza do paznokci. Buduje ona grunt, który utrzyma się na paznokciach przez wiele dni. Co na to wpływa ? Jak wybrać dobry top ?

Czym jest baza do paznokci ?

Aktualnie klasyczne bazy do paznokci stoją na półce niezastąpionych produktów u każdej osoby wykonującej manicure hybrydowy. Służą do zrobienia stylizacji paznokci, a właściwie stanowią podbudowę, która jest nakładana jako pierwsza warstwa płytki paznokcia, przed lakierem i wykończeniem. Baza do paznokci przygotowuje paznokcie do nałożenia lakieru, ma za zadanie umocnić i wygładzić powierzchnię przed pomalowaniem.

top do paznokci

Dlaczego warto stosować bazę do paznokci ?

Zadbane i wypielęgnowane dłonie są pragnieniem wielu kobiet, a piękne paznokcie ukoronowaniem kosmetycznych działań. Dlatego warto świadomie dobierać produkty upiększające, w tym przypadku top do paznokci (link) jest w pierwszym kontakcie z naturalną płytką. Powinno się bezbłędnie go dopasować, gdyż takie działanie zadecyduje o trwałości stylizacji. Poza tym stosowanie klasycznej bazy do paznokci pomaga poprawić ich stan i dodatkowo umacnia. Odpowiednie i cieniutkie nałożenie topu nie dokłada widocznej grubości paznokciom, a doskonale wyrównuje skazy płytki, oraz utwardza. Jednocześnie top obok lakieru stanowi kapitalny element zdobniczy i ma wpływ na rozmaite efekty końcowe. Prace nad stylizacją warto wzbogacić o bazy i topy, dzięki którym można delektować się precyzyjnym wykonaniem aż do 3 tygodni.

Jaki wybrać top do paznokci ?

W sprzedaży jest cała gama różnych marek klasycznych baz do paznokci, a zakup najlepszej z nich zależy od indywidualnych oczekiwań. Często ciekawość, czy chęć eksperymentowania prowadzi do wyszukania kosmetyków docenionych nawet przez stylistki. Bazy do paznokci w swym składzie mogą zawierać minerały lub witaminy, co chroni i wzmacnia płytkę. Dodatkowo wśród produktów można wybrać te dedykowane do paznokci łamliwych, bądź kruchych, a także bazy pomocne w przedłużeniu. To dzięki bazie do paznokci stylizacja utrzymuje się dłużej, a lakier mocno przylega do powierzchni. Podsumowując, top wykonuje dobrze swoje zadanie, jeżeli zapewnianiu trwałości lakieru.