Jak dbać o wrażliwą skórę głowy?

Jak dbać o wrażliwą skórę głowy

Wrażliwa skóra głowy wymaga należytej troski. Traktowanie jej szamponami z mocnymi detergentami powoduje niekomfortowe uczucie pieczenia i swędzenia, co może prowadzić do powstawania bolesnych ran. Z tego powodu posiadaczki wrażliwego skalpu muszą starannie dobierać swoje produkty pielęgnacyjne, których zadaniem jest łagodzenie naskórka i utrzymanie prawidłowego pH skóry. Jak więc poradzić sobie ze skórą skłonną do podrażnień?

Jak myć wrażliwą skórę głowy?

Mycie to podstawowy etap pielęgnacji, który pozwala zachować skórę oraz włosy w czystości. Oczyszczanie skóry głowy możliwe jest dzięki używaniu szamponów, natomiast jego wybór nie powinien być przypadkowy, szczególnie gdy skalp jest wrażliwy i skłonny do podrażnień. Delikatna skóra głowy może powodować uczucie swędzenia i pieczenia, co z kolei prowadzi do niekontrolowanego jej drapania, efektem czego są bolesne rany. Z tego powodu osoby borykające się z tym problemem muszą świadomie wybierać kosmetyki pielęgnacyjne, które nie będą dodatkowo drażnić skalpu. Przykładem polecanego produktu do mycia głowy jest szampon Dermedic z serii Capilarte, którego skład bazuje jedynie na delikatnych substancjach myjących, skutecznie usuwających zanieczyszczenia. Dzięki łagodnemu szamponowi skóra zostaje nawilżona, a włosy odżywione i lśniące.

szampon dermedic

Jakie szampony najlepiej sprawdzą się przy wrażliwej skórze?

Przy wrażliwej skórze głowy szampon musi być pozbawiony drażniących substancji myjących, takich jak SLS czy SLES, które wysuszają naskórek i mogą prowadzić do łupieżu. Szampon Dermedic Capilarte pozwala zachować równowagę mikrobiologiczną, zapobiegając namnażaniu się grzybów i bakterii. Regularne stosowanie szamponu Dermedic Capilarte łagodzi świąd i niweluje nieprzyjemne uczucie pieczenia. Co więcej, składniki aktywne obecne w produkcie, takie jak np. d-pantenol czy betaina, silnie redukują podrażnienia. W efekcie skóra głowy jest należycie oczyszczona i zregenerowana, a kondycja włosów ulega znacznej poprawie.