Jak dbać o zniszczone włosy?

loreal absolut repair

Zniszczone włosy potrzebują szczególnej troski i opieki. By przywrócić im zdrowy blask potrzeba czasu i konsekwencji. W rzeczywistości, by włosy mogły wyglądać zdrowo, trzeba nad nimi pracować każdego dnia. Śmiało można powiedzieć, że najlepiej jest po prostu zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć zupełnie inaczej niż dotąd podchodzić do tematyki pielęgnacji. Jak dbać o zniszczone włosy?

Mniej mycia

Może to wydawać się dość odważne, ale często powodem zniszczonych włosów jest ich zbyt częste mycie silnymi detergentami. Dlatego najlepiej jest zredukować ilość mycia włosów np. co dwa lub trzy dni albo zdecydować się na używanie wysokiej jakości kosmetyków, które rzeczywiście nadają się do codziennego stosowania. Produkty Loreal Absolut Repair (https://www.cocolita.pl/loreal-absolut-repair), w tym też szampon zostały opracowane z myślą o polepszaniu kondycji włosa i jego dogłębnym odżywieniu.

Delikatne wycieranie

Błędem jest wycieranie włosów zwykłym ręcznikiem kąpielowym. Włosów nie należy pocierać ani zawijać w tzw. turban na dłużej niż kilka minut. Po ich umyciu najlepiej jest po prostu odcisnąć nadmiar wody przy pomocy bawełnianej koszulki albo ręczników papierowych. Kosmetyki Loreal Absolut Repair takie jak maska lub odżywka można aplikować na włosy i na kilka minut zawinąć je pod turban z ręcznika, którego ciepło będzie aktywowało dobroczynne składniki produktów. Należy jednak pamiętać, by nie wydłużać czasu przetrzymywania kosmetyków na głowie. Kilka do kilkunastu minut spokojnie wystarczy, by efekt był zadowalający.

loreal absolut repair

Odżywienie od wewnątrz

Seria Loreal Absolut Repair jest bardzo skuteczna, ale jej działanie powinno się wesprzeć przy pomocy dobrze dobranej diety i suplementacji. By włosy były zdrowe, powinno się każdego dnia wypijać przynajmniej dwa litry wody niegazowanej. Warto też dbać o dietę bogatą w witaminy i minerały. Powinna ona też zawierać zdrowe oleje, które są prawdziwym skarbcem wartościowych składników. Dobrym pomysłem jest też suplementacja biotyny, krzemu i cynku. Można je znaleźć w specjalnych koktajlach i tabletkach.