Jak działa Mugga na kleszcze? Odpowiadamy na pytania

mugga

Mugga na kleszcze to niezwykle przydatny środek, który skutecznie odstrasza insekty. Warto dowiedzieć się, kiedy go stosować.

Co to jest Mugga?

Mugga to repelent odstraszający kleszcze, komary, muchy, bąki, meszki oraz moskity. Jest to ponadczasowy środek, który zrewolucjonizował rynek tego typu produktów. Warto zaznaczyć, że formuła Muggi została wielokrotnie nagradzana za niesamowitą skuteczność. Co znajduje się w tym specyfiku? Składnikiem odpowiadającym za odstraszanie insektów, jest DEET, czyli bardzo aktywny składnik, który wraz z olejkami eterycznymi wpływa na receptory czuciowe wymienionych wyżej owadów. Dzięki temu owad jest zagubiony i nie może zlokalizować osoby, która jest popryskana tym środkiem.

Skąd wzięła się Mugga?

mugga

Mugga na komary i inne insekty została wymyślona dla Armii Stanów Zjednoczonych i była stosowana w bardzo trudnych warunkach takich jak wietnamskie czy koreańskie lasy. Przez to, że repelent ten okazał się tak bardzo skuteczny, podjęto decyzję o wypuszczeniu go na rynek cywilny. Jest to środek, który warto zabrać ze sobą do lasu na biwak, a nawet spacer przy jeziorze, gdzie pełno jest insektów. Co ciekawe, repelent ten chroni od 2 do 12 godzin, a czas ten zależny jest od stężania oraz oczywiście klimatu, w którym się znajdujemy.

Mugga – jak stosować?

Jest to repelent sprzedawany ze specjalnym atomizerem, dlatego też nakładanie środka jest bardzo proste. Wystarczy rozpylić odpowiednią ilość w odległości około 20 centymetrów od ciała, a następnie dokładnie rozsmarować. Warto zaznaczyć, że środek ten dostępny jest również w formie roll-on, czyli podobnej do antyperspirantów w kulce. Jest to prostsza forma do nałożenia, ponieważ nie wymaga rozsmarowania ręką.

Warto nadmienić, że tego środka nie można używać w okolicach twarzy, a tym bardziej bezpośrednio na twarzy. Należy nałożyć go na dłonie, a następnie delikatnie rozsmarować na szyi z przodu i z tyłu. Jeśli jest się w ciepłym klimacie i zależy nam na użyciu jednocześnie kremu z filtrem oraz tego repelentu należy w pierwszej kolejności nałożyć krem z filtrem.