Jak poprawnie usunąć lakier hybrydowy?

Hybrydy to aktualnie jeden z najchętniej wybieranych sposobów malowania paznokci przez kobiety. To bardzo trwałe rozwiązanie, które pozwala cieszyć się zadbanymi paznokciami nawet do 3 tygodni. Największym minusem związanym z ich posiadaniem jest samo ich usuwanie, bowiem jest to czynność czasochłonna i nieco bardziej skomplikowana od usuwania tradycyjnego manicure.

zdobienia paznokci

Jak usunąć hybrydowe paznokcie?

Pierwszym etapem bezpiecznego pozbycia się lakieru hybrydowego jest spiłowanie wierzchniej warstwy – topu. Tą czynność najlepiej wykonać pilnikiem o gradacji 180. Następnie nalej na wacik płyn do usuwania hybryd – aceton (niestety nie można zastąpić go zwykłym zmywaczem do paznokci hybrydowych), przyłóż do lakieru i owiń folią aluminiową. W tym momencie należy odczekać około 10 minut. W tym czasie lakiery hybrydowe rozpuszczają się praktycznie w całości. Ostatnim etapem jest zdjęcie folii i usunięcie resztek lakieru. Możesz pomóc sobie kopytkiem ceramicznym lub patyczkiem. Jeśli lakier usuwa się z trudnością, możesz powtórzyć etap przyłożenia wacika z acetonem i ponownie odczekać chwilę.

Czy konieczna jest wizyta w salonie kosmetycznym?

Jeśli posiadasz wszystkie wymienione wyżej narzędzia oraz płyn z zawartością acetonu, wizyta w salonie może okazać się zbędna. Proces ten jest z pewnością czasochłonny (często trwa tyle, ile samo wykonanie manicure hybrydowego), ale z powodzeniem można wykonać go samemu w domowym zaciszu.