Jak wzmocnić rzęsy?

Rzęsy to wbrew pozorom dość istotna część  ciała, nie tylko stanowią ozdobę okna, ale co ważniejsze chronią je przed zanieczyszczeniami oraz infekcjami. Długie i gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet, niestety niekiedy wymagają odpowiedniego wsparcia, aby mogły wyglądać efektownie. Jak wzmocnić rzęsy?

Dokładny demakijaż

Aby zachować mocne i zdrowe rzęsy, należy przed pójściem spać dokładnie zmywać makijaż oczu, szczególnie tusz do rzęs. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nadużywanie tuszu oraz zalotki do rzęs, będzie je osłabiać.

 

Domowe sposoby

Wśród domowych sprawdzonych sposobów na uzyskanie pięknych, zdrowych rzęs można zaliczyć olejek rycynowy, który za kilka złotych można kupić w aptece. Oczywiście podczas aplikacji olejku, warto być ostrożnym, gdyż może podrażnić oczy. Bardzo duże znaczenie ma również to, co jemy. Dieta wpływa na zdrowie, ale również na kondycję  włosów, paznokci i rzęs. Warto spożywać orzechy włoskie, rodzynki, owoce oraz warzywa.

 

A może odżywka do rzęs?

Na rynku kosmetycznym można znaleźć obecnie bardzo duży wybór odżywek wypływających na porost rzęs. Używanie odżywek do rzęs to dobre rozwiązanie, oczywiście trzeba używać takiego produktu regularnie, tylko wtedy można zaobserwować dobre efekty. Każda kobieta ma inne rzęsy, dlatego należy testować różne produkty, do czasu aż znajdzie się taki, który będzie odpowiadał rzęsom.

 

Na rzęsy można nakładać również krem nawilżający i masować powiek, to też bardzo pozytywnie wpływa na rzęsy, to zwiększy przepływ krwi i pobudzi wzrost włosków.