Konturowanie twarzy – na co zwrócić szczególną uwagę?

konturowanie twarzy

Perfekcyjne konturowanie pomoże w podkreśleniu naturalnego piękna twarzy. Odpowiednio dobrane kosmetyki, a także odrobina praktyki mogą zdziałać cuda, nadając obliczu nowego wymiaru.

Konturowanie twarzy – na czym polega?

Konturowanie to zabieg polegający na nałożeniu na twarz produktu wykończeniowego, którego zadaniem jest uwypuklenie kości policzkowych, wysmuklenie rysów twarzy, a także optyczne pomniejszenie nosa. Dobrze wykonane konturowanie twarzy z drogerią Cocolita sprawi, że makijaż nabierze trójwymiarowości – twarz bez bronzera bardzo często sprawia wrażenie płaskiej i pozbawionej wyrazu.  

Główna zasada konturowania mówi o tym, że na miejsca takie jak kości policzkowe powinno nakładać się produkt rozświetlający, natomiast na obszary wymagające wyszczuplenia czy wysmuklenia należy nałożyć ciemniejszy kosmetyk. Dodatkowo wybierając bronzer należy zwrócić uwagę na jego kolor i tonację. Odcień bronzera powinien być idealnie dopasowany do kolorytu skóry – zbyt ciemny bronzer może przyczynić się do powstawania nieestetycznych plam.

Kosmetyki do konturowania – rodzaje

Wśród kosmetyków konturowania można wyróżnić między innymi:

– bronzery w kamieniu – produkty te są polecane przede wszystkim początkującym i niewprawionym osobom. Stosowanie sprasowanych kosmetyków do konturowania nie sprawia większych problemów – z dobrze dobranym bronzerem poradzi sobie nawet mniej doświadczona osoba,

– bronzery w płynie – użycie tego kosmetyku wymaga posiadania nieco większej wprawy, bowiem rozprowadzenie bronzera w płynie lub sztyfcie może przysparzać nieco więcej problemów niż użycie bronzera w formie sypkiej.

konturowanie twarzy

Kosmetyki do konturowania w zestawie – zalety

Zarówno bronzery w kamieniu, jak i te płynne mogą występować w gotowych zestawach. Paleta do konturowania składa się zazwyczaj z kilku odcieni brązu oraz jednego jaśniejszego koloru, pełniącego rolę rozświetlacza. Bardzo często w paletach do konturowania można spotkać również róż, który przyda się do podkreślenia i nadania kolorytu kościom policzkowym. Paleta do konturowania w większości przypadków jest również wyposażona w krótką instrukcję użycia bronzera, co znacznie ułatwia poprawne nałożenie kosmetyku.

Główną zaletą gotowych zestawów do konturowania jest to, że produkt tego typu zawiera w sobie wszystkie niezbędne kosmetyki. Dodatkowo bronzery wchodzące w skład zestawu są do siebie dopasowane pod względem tonacji, co pozwala na uniknięcie nietrafionych wyborów.