Kosmetyki naturalne – dlaczego warto?

Skoro coraz większą uwagę zaczęliśmy zwracać na to, w jaki sposób się odżywiamy i staramy się, aby w codziennej diecie było możliwie najwięcej ekologicznych, oraz nieprzetworzonych produktów, warto podchodzić do tej tematyki holistycznie, a więc zadbać o skórę i ciało również od zewnątrz. Najłatwiej będzie rozpocząć od zastawiania zdrowszych kosmetyków naturalnych, chociażby z firmy Senelle. Od produktów służących do oczyszczania skóry, takich jak na przykład mydła w kostce albo w płynie, poprzez peelingi, olejki, masła do ciała, aż po kosmetyki do pielęgnacji włosów – serum czy też szampony.

Kosmetyki bez zbędnej chemii – jakie są ich zalety

Naturalne kosmetyki, opierają się na prostym składzie i ekstraktach, które zostały pozbawione szkodliwych i toksycznych dla skóry substancji.

Wybierając chociażby kosmetyki od Senelle, zmieniamy toksyczne składniki na te pochodzenia organicznego, nieprzetworzone, a więc i zdrowsze dla naszej cery. Miejmy na uwadze, iż paradoksalnie, im prostszy i krótszy będzie skład kosmetyków, tym lepiej dla nas. Chociażby Senelle kosmetyki powstałe na bazie roślinnych produktów, zawierają naturalne nawilżające substancje, ekstrakty, oleje czy też maceraty. Jeśli poszukujemy odpowiedzi na pytanie dlaczego stosowanie naturalnych kosmetyków jest warte naszej uwagi – kilka już poznaliśmy.

Substancje naturalne, są łagodniejsze dla skóry i środowiska

Zmiana kosmetyków na naturalne, nierzadko okazuje się też zbawienna dla tych, którzy borykają się na co dzień ze schorzeniami skóry, jak i alergiami. Pomimo, iż naturalne kosmetyki nie muszą być wcale hipoalergiczne, zwykle wpływają pozytywnie na skórę o skłonnościach do AZS oraz uczuleń.