Kruche i łamliwe paznokcie? Łatwo można to zmienić

oliwka do pielęgnacji skórek

Dbając o swoje dłonie pamiętać trzeba nie tylko o ładnym pomalowaniu paznokci. Jedną z najważniejszych rzeczy podczas pielęgnowania dłoni jest olejowanie paznokci. Choć to ważny element każdego manicure, to wiele osób o nim zapomina.

Odżywione i piękne paznokcie za sprawą dobrej oliwki

Nie każdy może cieszyć się twardymi i mocnymi paznokciami. Wiele osób ma problemy z ich kruchością i łamliwością. Często wynika to po prostu z charakteru pracy. Również obowiązki domowe, wykonywane bez rękawiczek, nie sprzyjają dobrej kondycji paznokci. Można to jednak naprawić, dzięki regularnemu olejowaniu. Oliwka do paznokci pielęgnuje skórki, nawilża paznokcie i regeneruje cały ten obszar. Regularne olejowanie może prowadzić nawet do pozbycia się przebarwień. Oliwki do paznokci przede wszystkim chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Warto korzystać z oliwek codziennie. Używanie ich to sama przyjemność, szczególnie że wiele z nich ma piękny zapach.

Szeroki wybór olejków do paznokci

Drogerie oferują szeroki wybór oliwek do paznokci. Różnią się one zapachem, ale również działaniem. Każdy rodzaj oliwki ma nieco inne właściwości. Warto wybrać taką, która idealnie wpasuje się w nasze potrzeby.

Najpopularniejszym produktem jest olej rycynowy. Jego głównym zadaniem jest pobudzanie produkcji keratyny. Jest to produkt często występujący w kosmetykach do rzęs i włosów. Świetnie zadziała również na paznokcie. Olejek rycynowy wzmocni je, przyspieszy wzrost oraz zapobiegnie rozdwajaniu.

Osoby, które pragną zadbać o skórę całych dłoni, skorzystać mogą z odżywczych właściwości olejku kokosowego. Jest to produkt intensywnie natłuszczający, dzięki czemu zapobiega łuszczeniu się i łamaniu paznokci. Świetne zadba też o wały okołopaznokciowe.

Oliwka do skórek to pozycja obowiązkowa w każdej kobiecej kosmetyczce. To właśnie dzięki niej kondycja skórek poprawia się, a same paznokcie stają się twarde i błyszczące. Oliwki do paznokci pachną tak pięknie, że chciałoby się korzystać z nich co chwilę.