Maybelline Affinitone- profesjonalny makijaż marką drogeryjną

Do wykonania profesjonalnego makijażu, jak z salonu wizażu, wcale nie potrzeba drogich kosmetyków górno półkowych. Wystarczy odpowiednie przygotowanie cery, dobry produkt drogeryjny, jak podkład Maybelline Affinitone oraz pewne akcesoria, które ułatwią makijaż. Jak wykonać go w sposób trwały i tak, by wyglądał jak druga skóra?

Makijaż krok po kroku

Po dokładnym oczyszczeniu skóry oraz jej nawilżeniu, można przystąpić do aplikowania podkładu. Trzeba jednak zaczekać, aż krem dobrze wchłonie się w skórę, ponieważ w innym przypadku może się rolować i makijaż nie będzie trwały. Podkład Maybelline Affinitone można nakładać za pomocą palców, gąbeczki czy pędzla. Chodzi o to, by powoli niewielkimi ilościami produktu budować krycie. Nie wolno zapomnieć o przeciągnięciu podkładu na szyję i uszy. Wtedy wygląda to znacznie naturalnej. Ogromne znaczenie ma także dobór koloru podkładu do skóry. Należy to robić w świetle dziennym, na żuchwie. Lepiej jest wybrać ton jaśniejszy produkt niż o jeden ton zbyt ciemny.

Po nałożeniu podkładu utrwala się go delikatnie pudrem sypkim lub w kamieniu. Należy to robić omiatając puchatym pędzlem. Jeżeli w ciągu dnia skóra zaczyna się świecić, wystarczy użyć chusteczek matujących, które poprawią wygląd bez rujnowania makijażu. Policzki warto ożywić odrobiną różu, zaś owal twarzy wykonturować bronzerem nabieranym na pędzel w niewielkiej ilości.