Odpowiedni krem do cery trądzikowej

krem nawilżający do cery trądzikowej

Trądzik jest sporym problemem dla osoby, u której występuje. Niedoskonałości pojawiające się na twarzy mogą mocno obniżyć samoocenę. Efekt jest zdwojony zwłaszcza u ludzi młodych. Jak sobie radzić w trądzikiem? Jakie kremy używać?

Cera trądzikowa

Taki rodzaj cery kojarzony jest zwykle z trądzikiem młodzieńczym, czyli skórą twarzy, na której pojawiają się jednocześnie liczne krostki, grudki i zaskórniki. Zmianom skórnym towarzyszą również zaczerwienienia. Dzieje się tak najczęściej w wyniku nadmiernego wytwarzania łoju skórnego, czyli tak zwanego sebum. W wieku młodzieńczym wypryski i zmiany skórne wynikają przede wszystkim z dużych zmian z gospodarce hormonalnej organizmu, ale podobne efekty mogą spotkać dorosłych posiadających cerę trądzikową. Niezależnie od wieku osoby, u której występuje trądzik, skórę tego typu trzeba pielęgnować w odpowiedni sposób. Najważniejsze jest prawidłowe nawilżanie, które z jednej strony nawodni tkankę, a jednocześnie nie spowoduje namnażania się bakterii na jej powierzchni.

Krem na trądzik

Kemy do skóry trądzikowej muszą wykazywać kilka cech, które pozornie mogą nawet wydawać się ze sobą sprzeczne. Kosmetyki do pielęgnacji takiej cery muszą dokładnie oczyszczać i usuwać bakterie oraz sebum, a przy tym mieć prosty oraz delikatny skład, który nie będzie dodatkowo podrażniał naskórka twarzy. Dodatkowo krem nawilżający do cery trądzikowej (sprawdź) musi cechować się szybkim wchłanianiem, aby nie tworzyć tłustych i wilgotnych miejsc na skórze, w których dodatkowo mnożyłyby się bakterie .

Kosmetyki taki, jak kremy na trądzik młodzieńczy, powinny więc być delikatne i dostosowane do delikatnej skóry. Sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku osób dorosłych, które obdarzone zostały trądzikową cerą. Odpowiednie kremy do cery trądzikowej będą zarówno dobrze oczyszczać, jak i regenerować. Wato wybierać środki oparte o aloes i kwas hialuronowy, a omijać te, które w składzie posiadają alkohol i sztuczne substancje zapachowe – czyli postawić niemal wyłącznie na naturalne komponenty.