Podkład idealny na lato

Podkład matujący to must have na upalne i gorące dni. To właśnie dzięki niemu nasza skóra wygląda doskonale: jest matowa, makijaż dobrze się trzyma i nie rozmazuje się. Niestety ten typ podkładu nie zawsze sprawdzi się do każdego typu cery.

Podkład matujący

Podkład matujący ma za zadanie zmatowienie i ujednolicenie naszej skóry. Zwykle tego typu kosmetyk zawiera także filtry przeciwsłoneczne, dzięki czemu nasza skóra jest dodatkowo chroniona przed uszkodzeniami spowodowanymi słońcem (np. przebarwienia). Dobrze dobrany podkład matujący jest niezauważalny na skórze, przez co efekt jego użycia jest wręcz oszałamiający. Cóż w końcu może być lepszego niż pięknie zmatowiona skóra w upalne dni.

Podkład matujący w różnych formach

Podkłady matujące występują w różnych format, tak więc na rynku najdziemy typowo płynne formuły, jak również takie w formie musu (bardzo lekkie), a nawet w wersji sypkiej. Rodzaj wybranego produktu zależy od naszych referencji i właściwości skóry, bo nie każda forma podkładu będzie odpowiednia dla każdego typu skóry.

 

Idealny podkład matujący

Idealny podkład to taki, który zapewni naszej skórze dobre kryci, długotrwały efekt matowienia, a dodatkowo nie będzie jej obciążał (nie zatyka porów, nie roluje się, nie tworzy smug). Nie bez znaczenia jest też jego kolor, który powinien być jak najbardziej zbliżony do odcienia skóry. W lecie, kiedy skóra może być lekko opalona, lepiej jest wybierać podkład odrobinę ciemniejszy niż standardowo. Dobry podkład powinien też zawierać filtr SPF, a również składniki typowo pielęgnujące.