Woda termalna – sposób na piękną skórę

spryskiwanie twarzy wodą termalną niesie wiele korzyści

Prawidłowy wygląd i zdrowie skóry jest uzależniony od jej prawidłowej pielęgnacji. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na stosowanie wody termalnej. Podpowiadamy, czym jest ten specyfik i dlaczego warto go używać.

Woda termalna – co to jest?

Najprościej rzecz ujmując jest to woda pozyskiwana z warstw skalnych położonych na sporej głębokości. Ich umiejscowienie sprawia, że wykazują filtrujące działania, co przekłada się na czystość wydobywanej cieczy. Woda termalna Avene nie zawiera zanieczyszczeń oraz toksycznych związków mających negatywny wpływ na stan zdrowia naskórka. Ponadto w jej składzie znajdują się spore ilości cennych składników mineralnych. Z tego powodu omawiany rodzaj wody stanowi często stosowany składnik kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Ponadto może występować samodzielnie w formie sprayu. Ze względu na jej bezpieczny skład jest stosowana przez osoby w każdym wieku, ponadto można ją aplikować na skórę niemowląt.

woda termalna Avene

Avene woda termalna o uniwersalnym zastosowaniu

Woda termalna to produkt, który sprawdzi się w bardzo wielu sytuacjach. Wykazuje właściwości przeciwzapalne i kojące, a poza tym wzmacnia naturalne mechanizmy obronne naskórka. Z tego powodu specjaliści zalecają jej używanie przez osoby borykające się z różnego rodzaju problemami dermatologicznymi. Mogą to być takie dolegliwości jak trądzik, łuszczyca, a nawet atopowe zapalenie skóry. Ponadto woda termalna sprawdzi się w przypadkach:

  • poparzeń słonecznych,
  • reakcji alergicznych,
  • po zabiegach dermatologicznych,
  • po goleniu,
  • pielęgnacji wrażliwej skóry niemowląt.

Na tym nie koniec, ze względu na właściwości nawilżające omawiany rodzaj wody jest polecany każdemu. Dzięki jej regularnemu stosowania skóra staje się odporniejsza na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, na przykład na intensywne promieniowanie słoneczne. Jej skład sprawia, że proces starzenia komórek zawartych w naskórka ulega znacznemu wydłużeniu. Woda termalna to doskonały sposób na odświeżenie i odmłodzenie wyglądu skóry twarzy i ciała.