Żel do mycia twarzy – który rodzaj wybrać ?

różne kosmetyki do mycia twarzy

Twarz to skarb, każdy chce dbać o nią z jak największą starannością. Jest wiele typów cery, czasami ciężko dopasować odpowiednie kosmetyki nie znając rodzaju cery. Oczyszczanie to największe wyzwanie, jak więc zrobić to w odpowiedni sposób, aby jej nie podrażnić ?

Jak oczyścić twarz w prawidłowy sposób ?

Oczyszczanie twarzy to niełatwe zadanie, wymaga czasu i odpowiednich czynności. Każde mycie twarzy składa się z 3 etapów takich jak:

  • Usunięcie makijażu – to bardzo ważny i kluczowy krok. Najlepiej, jeżeli oczy zmyjemy płynem micelarnym lub mleczkiem, a do reszty oprócz tych wymienionych, można użyć pianki do mycia twarzy, która równie świetnie radzi sobie z makijażem.
  • Zastosowanie żelu do mycia twarzy – razem z wodą pomoże w pozbyciu się resztek makijażu, toksyn czy zanieczyszczeń. Ważne, aby był dobrany do potrzeb skóry. Skóra wrażliwa będzie potrzebowała innego kosmetyku niż skóra trądzikowa, czy tłusta.
  • Tonizacja skóry – użycie toniku to ważny etap pielęgnacji twarzy. Przywraca jej naturalne pH, ale także wzmacnia ją, nawilża i przygotowuje do użycia kolejnych kosmetyków.

Czym się kierować przy wybieraniu żelu do mycia twarzy ?

Żel oczyszczający do twarzy powinien być dostosowany do rodzaju skóry i jej potrzeb:

Żel do skóry suchej – przede wszystkim oprócz oczyszczenia twarzy dokładnie ją nawilża, niweluje uczucie ściągnięcia, daje uczucie świeżości i nie narusza jej bariery hydrolipidowej dzięki takim składnikom jak: gliceryny, ceramidy, kwas hialuronowy

Żel do skóry tłustej lub trądzikowej – to typ skóry potrzebuje specjalnej opieki i troski. Ważne, aby skóry nie wysuszyć, ale też dobrze oczyszczać. Trzeba wybrać lekką formułę, która nie zapycha porów, ale też nawilża. Ważne, aby unikać produktów z alkoholem, który podrażnia i wysusza skórę. Dobrze się tu sprawdzi żel oczyszczający do twarzy lub pianka, która łagodzi podrażnienia, głęboko oczyszcza, usuwa nadmiar sebum, neutralizuje, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Żel do skóry wrażliwej i alergicznej – zawiera łagodne składniki, odpowiednie dla takiego typu skóry, oczyszcza, koi, ale przede wszystkim nawilża.